
De helft van de ouderen neemt nooit deel aan het aanbod van muziek, theater, film, beeldende kunst of comedy. Bij andere leeftijdsgroepen is dat slechts een kwart. Dit blijkt uit het onderzoeksrapport dat Dominique Verté (VUB) onlangs publiceerde.
Wanneer er vervolgens gekeken wordt naar de oorzaken hiervoor, scoort ‘geen interesse’ het hoogst, gevolgd door het prijskaartje dat aan cultuurparticipatie vasthangt en de bereikbaarheid.
Ik geloof niet dat senioren per definitie onverschillig staan tegenover cultuur, maar ben er wel van overtuigd dat er een gerichte aanpak nodig is om deze steeds groeiende bevolkingsgroep te (blijven) betrekken bij het culturele en –verenigingsleven. Niet om hen in een apart hokje te duwen, maar om alle kansen te bieden deel te nemen aan het reguliere aanbod. Ik ben dan ook benieuwd naar de aanpak die minister Schauvliege voor ogen heeft.
| februari 2012 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| z | m | d | w | d | v | z |
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | |||

foto Viviane Decock
© 2009 - Bart Caron // Design: Het Concept / Matthias Malfr